Znajdź na stronie

Rys historyczny

Szkoła została utworzona z myślą o ludziach dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie zdobyli wykształcenia w wieku młodzieńczym. Mimo piętrzących się trudności, wysiłki dyrektora i zaangażowanych współpracowników doprowadziły do sukcesu.

Dnia 1 września 1994 r. 226 słuchaczy rozpoczęło naukę w liczącym 7 oddziałów i mieszczącym się jeszcze w budynku ZSZ Wydziale dla Dorosłych, który obejmował wówczas kierunki: Technikum Samochodowe, Technikum Fryzjerskie, Technikum Meblowe, Technikum Handlowe oraz Policealne Studium Administracyjno – Biurowe.
W latach następnych szkoła prężnie się rozwijała, powstały min: Policealne Studium Ekonomiczne i Technikum Elektryczne oraz kolejne oddziały już istniejących. Liczba zainteresowanych nowymi możliwościami kształcenia wciąż rosła W roku 1996 w istniejących 23 oddziałach uczyło się ok. 900 słuchaczy. Ze względu na wciąż wzrastającą liczbę słuchaczy, zwrócono się do Kuratorium Oświaty w Katowicach o otwarcie w Tarnowskich Górach Centrum Kształcenia Ustawicznego, co zaowocowało dnia 26 stycznia 1996 roku oficjalnym założeniem przez Panią Kurator na ręce dyrektora aktu założycielskiego CKU, który wszedł w życie dnia 1 września 1996 r. Szkoła otrzymała jednocześnie status samodzielnej placówki oświatowej.

W 2003 roku, w ramach ciągłego rozwoju, nastąpiło uroczyste otwarcie Lokalnej Akademii Informatycznej pod patronatem Akademii Regionalnej przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach, w której słuchacze mają możliwość nabywania nowych umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, programowania, budowy i obsługi małych i średnich sieci komputerowych, a także zdobycia Certyfikatu szkolenia z zakresu projektowania Multimedialnych Witryn Internetowych. Ale i to nie wszystko... Rok szkolny 2004/2005 zaowocował kolejnym sukcesem władz CKU – jest nim będące konsekwencją współpracy otwarcie Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Teraz słuchacze – studenci, chcąc kontynuować, naukę na Wyższej Uczelni, nie muszą już daleko dojeżdżać.

Baza dydaktyczna

• Pracownia multimedialna do nauki języków obcych z tablicą interaktywną
  • Pracownia mikroprocesorów
  • Trzy pracownie komputerowe